Synology Backup 960x540

Backup plików wrażliwych - konfiguracja systemu dostosowanego do twoich potrzeb

Marcin Zenderowski

Rozwiązania IT dla gabinetów lekarskich

Oferujemy konfiguracje kopii plików dokumentacji medycznej, czyli danych określanych jako wrażliwe.

Rozwiązanie oferowane przez nas opiera się na wykorzystaniu serwera typu NAS, który idealnie nadaje się do zastosowań w małej firmie. System tego urządzenia pozwoli nam ustawić kopie, istotnych dla nas plików, w różnym stopniu zaawansowania.

Do wykorzystania mamy trzy programy. Pierwszy z nich nosi nazwę Cloud Sync, nastąpienie do dyspozycji mamy bardziej zaawansowane rozwiązanie Snapshot Replication oraz Hyper Backup. Wykorzystując te programy mamy dostęp do historycznej wersji plików które chcielibyśmy odzyskać, możemy tworzyć harmonogramy wg. których tworzone będą kopie, możemy określić ilość przechowywanych kopii, jak również możemy wysyłać kopie naszych plików do innych lokalizacji, czy to do wykupionego miejsca w "chmurze" czy też do innego serwera Synology.

Synology

Historyczne wersje danego pliku powstają zawsze wtedy kiedy plik jest modyfikowany, w tym przypadku mamy 9 wersji (tego samego pliku) możliwych do przywrócenia.

Harmonogram programu Hyper Backup pozwala za zaplanowanie tworzenia kopii, w tym przypadku było to raz dziennie. Po kliknięciu na dzień (zaznaczony na czerwono) możemy pobrać katalog o nazwie "GabinetDane" z zawartością jaka znajdowała się w nim danego dnia.

Możliwość wysłania zabezpieczanych danych do lokalizacji oddalonej od naszego gabinetu uzupełnia całościowo definicje Backupu